#ИТН eп. 15: Разговараме за модните блогови со Skopje Casual

во Блог, ИТ.МК

Moодниот блог Skopje Casual го прослави својот трет роденден, и по тој повод ги имавме како гости на #ИТН. Воден од Калина Зографска, Ива Дујак и Александра Христов, Skopje Casual успеа да се претвори од обичен инспиративен блог за мода во бренд кој сега соработува со домашни и интернационални компании. Ова само по себе е достигнување за македонските блогови кои ретко стануваат забележани од публиката, камоли да имаат таков успех и признание. Но, тајната на успехот се крие во малите детали. Oткријте ги во подкастот.

#ИТН e подкаст за информатика, технологија и наука, направен како соработка помеѓу IT.com.mk и Радио МОФ; го водат Виктор Дано и Викторија Николовска, а продуцент е Димитар Були Вандовски. Новата епизода се емитува секој четврток од 19:00 на Радио МОФ. Подкастите може да се преслушаат во било кое време.

ITN Podcast E15 by Radio Mof on Mixcloud

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk