ИТ настан: SAP CodeJam Skopje

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Програмерите од Македонија на 24 ноември во Скопје ќе можат да се запознаат со своите колеги од SAP. Се работи за светски реномираната компанија за бизнис софтвер и слични услуги со седиште во Германија и претставништа во 130 земји, со вкупно 55.000 вработени.

SAP CodeJam Skopje ќе се фокусира на cloud технологија. Поканетите програмерите ќе можат да се запознаат со SAP NetWeaver Cloud платформата за изработка на cloud апликации базирани на отворени стандарди и слободен софтвер, како и со експерти од компанијата.

„Решивме да го промениме познатиот Hacker Night што го правевме со години наназад, и да креираме нов формат – Code Jam! Затоа донесете ги вашите лаптопи и придрушете им се на вашите колеги развивачи – време е за кодирање, хакнување и креирање“, вели Матиас Стејнер.

Mестата се ограничени на само 35, затоа најдобро е уште веднаш да се пријавите преку официјалната страна на SAP.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Mite Mitreski
Mite Mitreski
11 years ago

Да има, ама тоа не е поврзано со самиот настан кој е за Java cloud платформи

GoodBytes
GoodBytes
11 years ago

Дали постојат имплементации на SAP во Македонија?

Darko
Darko
11 years ago
Reply to  GoodBytes

Да, постојат :)

karevask
karevask
11 years ago

Браво! Поздрав за организацијава од SAP Research Dresden ;)