ИТ настан: Промоција на еротскиoт #ТвитерКалендар 2016 за хуманитарни цели

Во сабота, 12-ти декември, ќе имате шанса да видите голи твитерџии и твитерџики, чии тела ќе бидат овековечени во еротски фотографии на #ТвитерКалендар 2016. „Сакајќи да се продолжи традицијата на овој календар, годинава, седуммина храбри момци и девојки од Twitter заедницата имаа ентузијазам да се разголат пред објективот на фотографот Ѕвонко Плавевски, раскажувајќи ја приказната за своето алтер его“, велат твитерџиите.

Иако фотографии од календарот се табу за македонското традиционално и морално општество (избегнувајте го Twitter неделава ако не сакате да гледате голи тела), сепак #ТвитерКалендар има добротворна цел. Сите фотографии ќе се продаваат, а собраните средства ќе бидат донирани во хуманитарни цели. Првото издание на #ТвитерKалендарот се случи пред три години со мисија да се подигне свеста за навремено откривање на ракот на дојката, додека второто издание имаше цел да испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.

Промоцијата на #TвитерKаледнарот за 2016-та година ќе се одржи во Јавна соба, со почеток од 20 часот. Настанот е организиран од твитерџии, но сите се поканети.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ημερολόγιο προωθήθηκε σε μια εκδήλωση στις 12 […]

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

види ги сите огласи на kariera.it.mk