ИТ Настан: Гледајте го WWDC со Web Factory

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Web Factory се едни од ретките кои редовно организираат заедничко отворено следење на најголемите настани од технологијата. Ова ќе биде случај и со Worldwide Developers Conference на Apple која се одржува на 4 јуни.

Ова е конференција која се однесува на развивањето на апликации и на девелоперите. Секако нема посоодветно место од гледање на настанот со девелопери.

Ќе биде навистина интересно да видиме во која насока ќе биде годинешната конференција. Најверојатно проширената реалност повторно ќе биде во фокусот, но како ќе изгледа ова ќе биде супер интересно да се види.

Настанот се одржува во Chillin’ Bar,  билетите се достапни за регистрирање на Evenbrite.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments