ИТ настан: Cisco Expo 2012 по втор пат во Mакедонија

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Од 6 до 7 јуни се одржува конференцијата на Cisco, Expo 2012 чија тема оваа година ќе биде „Заедно до иновации”. На конференцијата ќе има презентации и демонстрации во живо преку кои Cisco ќе ги претстaви своите нови продукти и трендови, од користење на облак сервиси, интелегентни мрежи, виртуелизација, видео и колаборација, и ќе се споделат идеи за развој на локалниот пазар.

„Особено задоволство ми причинува фактот што конференцијата повторно ќе се одржи во Македонија. Настанот полека прераснува во традиција и претставува случување на кое е препорачливо да присуствуваат сите професионалци и деловни луѓе во областа на информатиката и телекомуникациите.“, вели директорот на Cisco Mакедонија, Босна и Херцеговина, Албанија и Косово, Харис Пињо.

За влез во Cisco Expo 2012 се плаќа по 8.000 денари за двата дена, а може да се регистрирате на сајтот на конференцијата. На сајтот ќе ја надете агендата и дополнителни информации за настанот.

Cisco Expo се одржува по втор пат во Македонија. Првиот настан се случи во 2008-та година.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk