Apple има сериозна намера да ги оневозможи сервисерите да ги поправаат нивните уреди. Компанијата преку софтверска надградба ги „расипува“ сервисираните телефони. По надградбата iOS 11.3 тач екранот на дел од сервисираните телефони престана да функционира, вели Motherboard.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments