Интернетот е за порно, еве и статистика која го докажува тоа

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Свет

Во последниве шест години на само две порно страни се изгледани над 1,2 милиони години од содржини за возрасни. Со оглед дека страните се основани во 2006 тоа би значело дека просечно се гледаат над 170.000 години порно или дека секој човек гледа 13 минути порно на ден! Анализата која ја направи PornWatchers (внимание линкот води до експлицитна содржина!), ни окрива дека  двете водечки порно сајтови со вкупно 735.000 порно видеа, се посетени над 93 милијарда пати!

Анализираните страни имаат 735 илјади видеа со 158 милиони ранкирања на видеата од корисниците(63 отсто се позитивни оценки), 7,5 милиони коментари и 22.000 нови видеа секој месец.  Интересно, просечно се поминува по 11 минути на порно страните.

Резултатите се само од двата сајтови кои Porn Watchers ги агрегира, а би било интересно да видиме како изгледаат бројките на останатите порно страни, иако нема причина да се сомневаме дека  премногу би се разликувале од овие. 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments