Дали знаевте дека историјата на Intel започнува со Bell Laboratories и измислувањето на првиот транзистор. Во годините кои следеа започна развојот на Силициумската долина и растот на Intel и куп компании од таму.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk