Intel со видео најава ги претстави новите процесори. Фокусот на новите процесори е обработката на слики и виртуелна реалност. За споредба, Intel вели дека рендерирањето со новиот процесор е 48% побрзо од компјутерите пред 5 години. Уредувањето на видеo е уште побрзо, па со осмата генерација Intel процесори времето потребно за рендерирање се скратува од 45 минути, на само 3 минути.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk