Intel со видео најава ги претстави новите процесори. Фокусот на новите процесори е обработката на слики и виртуелна реалност. За споредба, Intel вели дека рендерирањето со новиот процесор е 48% побрзо од компјутерите пред 5 години. Уредувањето на видеo е уште побрзо, па со осмата генерација Intel процесори времето потребно за рендерирање се скратува од 45 минути, на само 3 минути.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk