Игри кои ќе излезат во мај

Навлегуваме полека во последната недела од месецот април – одлично време за организирање на нашите обврски и правење планови за тоа со какви игри да се впуштиме во еден од најубавите месеци во годината.

Од она што може да се забележи од долната листа, се работи за исклучително добар и продуктивен месец во гејмерската индустрија, почнувајќи првин со долго-очекуваниот шутер со вампири – Redfall, движејќи се кон The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, како и кон хорор авантурата Amnesia: The Bunker, завршувајќи со десетпати одложуваната The Lord of the Rings: Gollum и она што се чини како десет години чекање за System Shock.

Разгледајте ја листата и дефинитивно кажете ни што ви го ваќа окото за мај!

Сите игри кои ќе излезат во мај:

Arto (PC) – 1 мај

City of Beats (PC) – 1 мај

Ethyrial: Echoes of Yore (PC) – 1 мај

Monster Tribe (PC) – 1 мај

RICE (PC) – 1 мај

The Witch of Fern Island (PC) – 1 мај

World Turtles (PC) – 1 мај

Redfall (PC, Xbox Series X|S) – 2 мај

Showgunners (PC) – 2 мај

Bare Butt Boxing (PC, early access) – 4 мај

Propagation: Paradise Hotel (Quest, PC VR) – 4 мај

Ravenlok (Xbox Series X|S, Xbox One, PC) – 4 мај

Hogwarts Legacy (PS4, Xbox One) – 5 мај

Darkest Dungeon II (PC) – 8 мај

Dokapon Kingdom: Connect (Switch) – 9 мај

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Switch) – 12 мај

Humanity (PS5, PS4, PC) – 16 мај

Firmament (PC) – 18 мај

SubwaySim Hamburg (PC) – 17 мај

The Outlast Trials (PC early access) – 18 мај

Lego 2K Drive (Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4, Switch, PC) – 19 мај

Amnesia: The Bunker (PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC) – 23 мај

Miasma Chronicles (PS5, Xbox Series X|S, PC) – 23 мај

Warhammer 40,000: Boltgun (Switch, PS4, PS5, Xbox Series X|S, Xbox One, PC) – 23 мај

Above Snakes (PC) – 25 мај

Hello Neighbor: Search & Rescue (PSVR 2) – 25 мај

Tennis Manager 2023 (PC) – 25 мај

The Lord of the Rings: Gollum (PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC) – 25 мај

Fitness Circuit (Switch) – 26 мај

Shame Legacy (PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC) – 30 мај

System Shock (PC) – 30 мај

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk