iFixit го расклопи и новиот iPad Pro

во Хардвер

Ако вашата идеја за забава се видеа во кој се расклопува скап и нов хардвер имаме добра вест. Во раце на iFixit дојде новиот iPad Pro. Секако популарните поддржувачи на сервисирањето не разочараа и ни претставија новиот таблет компјутер на нивен карактеристичен начин.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments