HTML и CSS со Никола – Форматирање на текст

во Совети

Во ова видео ќе се запознаеме со тагови за форматирање на текст. Покрај најчесто користените тагови во видеото може да се видат и тагови кои поретко се користат, а за првпат се споменати и семантички тагови.


Никола Ѓоргиев е фронт-енд девелопер кој своето C#, Unity, JavaScript и React искуство ги споделува со сите преку туторијали на својот YouTube канал. Овојпат, Никола го споделува своето искуство со HTML/CSS, како вовед во продолжување на React туторијалите. Во моментов Никола е сениор фронт-енд девелопер во Dept.

Видеата се одлично склопени, едноставни за разбирање, и што е вистинска реткост, на македонски.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] претходното видео се запознавме со начинот на кој може да форматираме […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk