Хрватски филм инспириран од Blade Runner собира средства на Kickstarter

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Slice of Life е хрватски филм инспириран од научната фантaстика од осумдесетите, култниот Blade Runner на Ридли Скот. За довршување на филмот на студиото Julius Film му се потребни 25.000 долари кои ќе се обиде да ги собере на Kickstarter.

Julius Film е основан од Дино Јулиус и Лика Хрговиќ. Во фимот нема компјутерски генерирани ефекти. За креирање на сцените се користат макети, слики и проекции, јави Netokracija.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk