Google Home, Intel 360, Nintendo Switch дел од Super Bowl рекламите

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, Вести

Super Bowl не само што е најголемиот спортски настан во САД, туку е и најголемиот настан кога рекламите се во прашање. Технолошките гиганти вообичаено се присутни на Super Bowl иако цената за реклами е многу висока. Овој пат Apple и Microsoft не беа присутни на екраните, но затоа Google, Intel, GoDaddy, Nintendo, па дури и World of Tanks имаа свои реклами. Погледнете ги:

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments