GGS03E10: Half-Life 1 е ремек дело

во гејминг, ИТ.МК

Нова епизода на GG.mk. Новиот хардвер на AMD, процесорот и графички картички се дел од оваа епизода. For Honor и пријавите за отворената бета имаат свое заслужено место, а на отворањето ја спомнаа и Resident Evil.

Сепак „ѕвезда“ на вечерта се ретро игрите, или поконкретно во зборовите на GG.mk – ретро 3д пуцачини…

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Концептива

DevOps engineer

АЛОЗИС КОМУНИКЕЈШНС Д.О.О.Рим, Р.Италија - Подружница Скопје Р.Македонија

Full Stack Java Developer

The Bright Box

Android Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk