GG.MK: Во S03E01 гостин е Марко „GP“ Марковиќ

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Првата епизода на GG.MK оваа година очекувано донесе потсетување на настаните од летото. Се разбира не можеше да не биде спомнат Сакса и најголемиот успех за македонскиот е-спорт; првото организирано испраќање на репрезентација на Светското првенство во Џакарта; лансирањето на World of Warcraft: Legion, DarkSouls III и PlayStation VR на Sony.

Специјален гостин оваа епизода е еден  од најуспешните македонски креатори на YouTube содржина Марко „GP“ Марковиќ.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] прилично изненадени кога GG.mk во својата прва епизода го најавија Марко “GP” Марковиќ како гостин. Да […]