GG.mk S03E14: Global Game Jam Македонија 2017, Gravity Rush 2, NieR: Automata

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Епизодата на GG.MK веднаш по Global Game Jam Македонија, секако дека мора да биде поврзана со игрите направени за време на настанот. Гораст, Данко и Бобо ја отвараат епизодата со новито DLC за Darksouls III и Division а потоа како главна вест е организацијата на GGJ. Во епизодата може да ги видите најдобрите игри од настанот и од двата града – Скопје и Битола.

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments