GG.MK S03E05 = Актуелни игри + HTC Vive + Playstation 4 Pro – Гораст

во гејминг, ИТ.МК

Данко, Бобо и Паци, овојпат без Гораст презентираа куп игри и хардвер. Warframe, Mass Effect: Andromeda и новата Tyranny се дел од игрите кои може да ги видите и да добиете повеќе информации за нив од страна на страстните гејмери кои го водат GG.mk. Дополнително, епизодата имаше и презентација на хардвер: Nintendo Classic, HTC Vive и PlayStation4 Pro. Оваа епизода GG.MK во живо се вклучија и со репрезентацијата на Magic the Gathering која се подготвува за Гранд При Ротердам.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments