GG.MK S03E02: Red Dead Redemption 2, Nintendo, конфигурација за 300 евра?

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Во декември нѐ очекува нов DotA 2 турнир, а Digital Chaos тимот во кој се натпреварува и Сакса се пласира директно во финалето. Презентациите на графички 1050 GTX се премногу добри за цената. Бобо, Данко и Гораст најавија дека ќе тестираат конфигурација која чини 300-400 евра. Се разбира, оваа епизода не можеше да помине без дискусија за новата конзола од Nintendo и најдобрите игри за Nintendo на сите времиња Zelda, Super Mario и Castlevania.

Конечно можевме да ги видиме и Battlefield 1, Shadow Warrior 2 и Арагами, и да заклучиме дека периодов е одличен за фановите на FPS.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments