GG.mk S02E11: Гостин е првиот шампион во Hearthstone во Македонија

во ИТ.МК

Честитки до Андреј Спасовски кој е првиот македонски шампион во Hearthstone: Heroes of Warcraft, и честитки до Самоил Петревски од Гоблин гејмс за организација на фантастичниот прв официјален турнир за играта во Македонија. На турнирот се појавија околу 150 луѓе, а за тие што не присуствуваа, Гораст им фрли клетва: „сите кои не беа на настанот да си пукнат од мука“. Андреј и Самоил беа гости во последната епизода на емисијата за игри, GG.mk, во која зборуваат за искуството и импресиите од турнирот. Меѓу останатите вести, се рецензираа Devilian и Tom Clancy’s Rainbow Six Siegе.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] – се одржа првиот официјален Hearthstone турнир на кој учествуваа над 150 фанови на играта со дигитални карти. Имавме и репрезентација што отиде […]