GG.mk S01E35: Гостува најдобриот DotA 2 играч во цел свет!

во ИТ.МК, Софтвер

Ако сте имале сомнежи дека македонските гејмери ги бива во игри, тогаш емисијата за игри GG.mk ви го претставува Мартин Саздов, познат како Saksa, кој го има најголемиот MMR (matchmaking rating) во целиот свет. Saksa е еден од најдобрите играчи во DotA 2 во светот, и тоа што е неверојатно е што има само 20 години. Тој започна да игра DotA на 14-години, и сега откако заврши средна школа најави дека ќе се фокусира на гејмингот. Сега заработува од бустање на профили на поголем рејтинг, а наскоро ќе почне да ги стрима неговите натпревари.

Погледнете ја емисијата и интервјуто со Saksa. Првиот дел од 35-тата епизода се осврнува на феноменалниот трејлер од новатa Doom која беше претставена на E3.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] пример, еден од најдобрите европски играчи во DotA 2 доаѓа од Maкедонија; за Counter Strike не мора да се каже ништо бидејќи играта е […]

Bojan
Bojan
7 years ago

ja izgledav uste vcera, kakvo skromno tipce bravo, ima svetla idnina i godinite mu se taman za da stane poznat twitch streamer, samo napred

види ги сите огласи на kariera.it.mk