Fintech конференција во организација на Adeva

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Оваа недела се одржува конференција во областа на FinTech – FinTech ReImagined. Виртуелниот настан е во организација на Adeva и ќе се одржи на 23-ти септември со почеток во 17:30. На форумот ќе бидат покриени теми од типот на Open Banking, Global Payments, Embedded Finance, Security & Infrastructure итн. Настанот е бесплатен за виртуелните посетители, а повеќе информации, како и регистрација за следење на настанот се достапни на Hopin.

Генерално настанот е наменет за финтек ентузијасти – а ќе може да се слушне за Future of FinTech и како индустријата креира нови можности.

Она што е импресивно е листата говорници. Панелистите доаѓаат од компании-гиганти како IBM, Payoneer, Huawei, AWS. Дел од говорниците се: Сири Босум од Huawei; Николас Фирцли од Светскиот пензиски форум; Гуан Сенг Ку од Економскиот форум на Сингапур, Катерина Трајчевска од Adeva; Светлана Маринова од AWS; Питер Демео од IBM.

Целиот настан е поделен на неколку говори, и панели во кои има по неколку учесници.

  • Корисникот на прво место – Како конкуренцијата и партнерството во FinTech секторот носат промени и подобри искуства (Putting the Consumer First – How Is Competition and Partnership in the Fintech Sector Driving More Choice and Better Experiences)
  • Отворено банкарство – План за дигитална економија (Open Banking – a Blueprint for the Digital Economy)
  • Глобално плаќање – скок во иднината (Global Payments – Fast Forward into the Future)
  • Одржливи финансии и иновација – виртуелна размена на идеи (Sustainable Finance & Innovation – a Virtual Exchange of Ideas)
  • Инфраструктура и безбедност – Трендови и нови теми (Infrastructure & Security – Trends and Emerging Threads)
  • Подем на вгнездените финансии – Следна граница (The Rise of Embedded Finance – Next Frontier)
  • Вештачка интелигенција – Стратегија и импликации (Artificial Intelligence – Strategy and Implications)

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Fintech конференција в… appeared first on […]