Facebook Messenger конечно пристигна на Windows Phone

во Совети

Според Microsoft, Windows Phone е на добар пат да ги стигне конкурентните Apple и iOS во бројот на апликации, но во реалноста мобилната платформа е среќна што конечно ја доби апликацијата што ја земаме здраво-за-готово на другите две платформи. Мicrosoft најави дека Facebook Messenger сега е достапен за Windows Phone Store, две години подоцна откако пристигна на Android и iOS. Facebook Messenger за Windows Phone ги нуди вообичаените опции како групни разговори, споделување на фотографии и емотикони и сликички за позабавен чет.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
за целосна понуда на продукти, на market.it.mk