Еволуција на видеоигрите од Spacewar до Horizon Zero Dawn

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Графиката во видеоигрите е значително напредната од почетоците во 1962 година. Во видеото на DataRadar може да видите куп игри од Spacewars, Pong и Space Invaders; преку првите верзии на  Legend of Zelda, Super Mario, Prince of Persia, Half Life Unreal Tournament; па сѐ до новите игри Battlefield 1 и Horizon Zero Dawn.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk