Ерик Смит на M3Con

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

М3Con продолжува денес. Нов спикер на конференцијата е Ерик Смит, кинематограф на Pixar. Можеби не можете да го препознаете името, но секако го знаете Incredibles 2.

Токму овој филм е во фокусот на говорот на г. Смит. Ќе зборува за влијанијата, мотивацијата и имплементацијата во филмот.

Г. Смит ја започна својата кариера во „Pixar Animation Studios“ пред 18 години во одделот за осветлување на „Monsters Incorporated“. Покрај својата работа на ефектите, тој е сликар, фотограф и кинематограф кој ги комбинира елементи од секоја дисциплина во својата работа во Пиксар. Ерик помогна во развојот на многу проекти на студиото, вклучувајќи ги и Wall-Е, Incredibles и Piper. Последно засега беше директор за фотографија на осветлувањето на Incredibles 2.

Говорот започнува од 21:00 може да прегледате или на линкот подолу или директно на страницата на М3DS академијата.

Watch live video from M3DS_Academy on www.twitch.tv

Disclaimer: IT.mk е медиумски спонзор на настанот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Melon, part of Kin+Carta

Junior DevOps Engineer

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk