Епизодата на StarTalk, шоу на National Geographic, во која гостин беше Стивен Хокинг е бесплатно достапна на YouTube. Каналот ја сподели епизодата во чест и во сеќавање на г. Хокинг. Ова беше финалната епизода од оваа сезона во која Нил Дегрис Тајсон го интервјуира г. Хокинг.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments