„Electric Dreams“ е нова серија на Amazon, чии сценарија се направени по кратки приказни на Филп К Дик. Најверојатно авторот ви е познат по „Сонуваат ли Андроидите електрични овци?“, книга по која е снимен култниот Blade Runner.

Според Мајкл Динер, Electric Dreams е повеќе серија од 10 филмови, отколку вообичаена ТВ серија. Секоја од епизодите има различен сценарист и режисер кои имаат потполна слобода во работата.

Оригинално, серијата својата премиера ја имаше на 17 септември во Велика Британија, а досега се емитувани 4 епизоди.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk