Дознајте го изворот на вашата болка со Painspot

Во денешно време, нема некој да не има проблеми или со вратот или со половината, или со нозете.  Во случај да болката која ја чувствувате почнува да влијае во извршување на вашите секојдневни обврски и начин на размислување, потребно е веднаш да се консултирате со лекар. Но, Painspot е веб сајт кој, во меѓувреме, би можел да ви помогне за подобра идентификација на изворот и причините за болката.

Посетете го сајтот и потоа започнете интерактивен квиз каде е потребно да ја идентификувате болката и да одговорите на десетици прашања поврзани со неа. По испрашувањето, алгоритамот на сајтот ќе предложи соодветни објаснувања, препратени со илустрации и совети за што понатаму. Имајте во предвид дека интеракцијата и податоците се на англиски јазик, се работи за американски сајт.

Доколку ја оставите вашата и-мејл адреса, редовно ќе добивате текстови кои се поставуваат на сајтот Creaky Joints.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

види ги сите огласи на kariera.it.mk