Достапен Skype за Android

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни

За да го симнете Skype за Аndroid отидете на skype.com/m преку вашиот мобилен пребарувач.

<Надополнeто> Апликацијата не се појавува на Android Market, а се чини има проблем со skype.com/m. Но… @drown успеа да ја најдe Skype преку Аndroid на Appbrain. :) За да ја симнете апликацијата, ќе треба да ја имате Fast Web Installer апликацијата, да се регистрирате и откако ќе кликнете Install апликацијата ќе ви биде пратена на телефонот.

</надополнување>

Добивај известувања
Извести ме за
guest
7 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
goran
goran
9 years ago

Dali moze skype na sony ericsson xperija mini

Zoran
Zoran
11 years ago

Dali ima Skype so video povik za Samsung dalaxy S

Petar Stojković
12 years ago

Не е достапен за HTC Wildfire. На следниот линк можете да ги погледнете телефоните кои моментално имаат можност да ја користат оваа апликација:
http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your

Анабела
Анабела
12 years ago

Ме интересира дали некој воопшто проба да го инсталира Skype на Android, или строго copy-paste статии се објавуваат. Го нема уште Skype за Android 2.1 ниту на Android Market ниту на skype.com/m

Viktr Ars
12 years ago
Reply to  Анабела

Го најдовме. :)

@dejanjankov
12 years ago
Reply to  Анабела

Јас го користам, го најдов негде на нет бета верзија. Неможеш да вртиш на друг корисник али четот добро работи.

Ѓуро
Ѓуро
12 years ago
Reply to  @dejanjankov

Не исто Skype, so Skype beta верзијата. А за да го превземете скајп од маркетот, треба да инсталирате Market Enabler, за да ги премине огранилувањата на маркетот за одредени држави (како нашава мала скапана)