Дигиталното секојдневие: денес и утре

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Свет

Ова е сега, сите овие неверојатни бројки за ИТ револуцијата се однесуваат на 2010-та година. А што следи? Што не чека во 2014-та, дали повеќе корисници ќе пристапат до Интернет преку мобилен отколку преку десктоп компјутер како што се предвидува? Дали навистина 500 милиони луѓе во 2015-та ќе користат мобилни телефони како автобуски карти?

Видеото е на Neolabs.com, истражувањето е од Инес Леополдо.

Digital Life: Today & Tomorrow from Neo Labels on Vimeo.

(via @NotSocialMedia)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk