Џејмс Вич: Агонијата на обидот да се откажете од е-маил спамот

во Свет

Британскиот комичар и писател Џејмс Вич, по незаборавниот TED говор минатата година во кој ни ја раскажа неговата преписка со е-маил спамерите, на овогодинешнава TED конференција сподели уште една негова е-маил преписка со локален британски супермаркет кој го спамирал…

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk