CCleaner има безбедносен прелистувач

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

CCleaner прелистувачот се рекламира дека е како и секој друг прелистувач, само побрз и побезбеден. Доколку ви здосади секојдневната работа преку Chrome, или Firefox, би можеле да го проверите и најновото чедо на Piriform.

CCleaner Browser се фокусира на нудење бројни опции и алатки за приватност, како автоматско блокирање реклами, спречување обиди за фишинг, но и следење. Една друга алатка, пак, ви помага да го спречите неовластеното инсталирање екстензии и додатоци. За пофалба е и таканаречениот stealth режим кој спречува вашата прелистувачка историја да се биде сочувана. Паралелно со ова, автоматски се бришат сите колачиња за следење, како и привремени фајлови.

CCleaner Browser се чини како брз прелистувач кој веќе доаѓа спакуван со сите алатки за подобра приватност. Интересно е тоа што, доколку сакате, можете брзо да го покренете и CCleaner од самиот прелистувач.

За неупатените, CCleaner е алатка за оптимизација на перформансите на вашиот компјутер. Бесплатната верзија на апликацијата отстранува непотребни работи од оперативниот систем, апликациите и регистарот, а се одликува и со корисни алатки како анализа или неповратно бришење на диск, барање дупликати, деактивирање апликации кои се покренуваат со системот и слично.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments