Федералната комисија за комуникации неодамна направи промени на законот за интернет неутралност. Поради овие промени интернет провајдерите ќе имаат отворени раце за регулирање на интернет сообраќајот. Можеби оправдано, дел од Американците и креаторите на содржини од САД се сомневаат во добрите намери на провајдерите.

Whopper Neutrality е кампања на Burger King со  која ланецот ресторани за брза храна ја поддржува интернет неутралноста. Преку брзи и бавни ленти за храна прилично добро на своите корисници им ја објаснува можната иднина. Погледнето го видеото и кажете ни што мислите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments