BitMateе e нов битторент клиент за корисници со спор интернет

во Веб

BitMate е дизајниран специфично за да ги подобри перформансите на оние со екстремно мал проток од 5-20 KB/sec и во вистинските услови може да ги зголеми перформансите двојно повеќе. За оние кои имаат брз интернет, односно брз проток на информации, BitMate функционира добро како и другите битторент клиенти на пазарот.

„BitMate ги зголемува перформансите на нодовите со мал проток без мамење, не заобиколувајќи полисата за фер однесување на BitTorrent или без влијание на перформансите на другите peers.” , велат истражувачите од MIT.

BitMate покрај другите работи, ова го овозможува преку приоритизирањето на на конекции кој други спори точки, минимизирајќи го наизменичниот ISP сообраќај, избегнувајќи непотребни симнувања. Помага и тоа што BitMate е базиран на Vuze.

(via Torrent Freak)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Georgij Golaboski
Georgij Golaboski
11 years ago

Ај пробај на овој пиратерија да те видам. ќе те јадат од МИТ.