Автоматска транскрипција помеѓу сите учесници во разговор со Group Transcribe

За време на одредени состаноци, интервјуа или разговори транскципцијата знае да биде исклучително корисна. Неместо постојано „фаќање“ белешки или снимање на целиот разговор од едно лице, Group Transcribe врши транскрипција во реално време директно до телефоните на учесниците во разговорот.

Паралелно со ова, можете да повикувате и други луѓе да се приклучат на состанокот и да бидат вклучени во транскрипцијата преку споделување (QR) код. Целата транскрипција може да биде сочувана доколку се јави некоја идна потреба за неа. Истата може да биде и споделена со кого било.

Group Transcribe препознава и преведува разговори во 37 јазици и особено се истакнува како корисна и за оние лица кои не слушаат добро. Инаку, оваа апликација произлегува од Microsoft Garage, оддел од компанијата во која вработените си работат на лични проекти.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Автоматска транскрипција помеѓу сите учесници во разг… appeared first on […]