Aвстралија го гаси интернетот

во Свет

„Тајната црна листа може да биде лимитирана на содржина од ‘одбиена класификација’, но кој знае што идната австралиска влада ќе одбере да блокира.“ пишува на internetblackout.com.au кои се подржани од Electronic Frontiers Australia, организација која се бори за интернет слободата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

АЛОЗИС КОМУНИКЕЈШНС Д.О.О.Рим, Р.Италија - Подружница Скопје Р.Македонија

Front End Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk