Aвстралија го гаси интернетот

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

„Тајната црна листа може да биде лимитирана на содржина од ‘одбиена класификација’, но кој знае што идната австралиска влада ќе одбере да блокира.“ пишува на internetblackout.com.au кои се подржани од Electronic Frontiers Australia, организација која се бори за интернет слободата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk