AT&T експериментира со проширена реалност

во Веб, Свет

Банерот, објавен на познатиот спортски портал ESPN.com, бара од посетителите да ја активираат својата веб камера и директно во банерот ги вклучува во играта. Односно бара од нив да направат соодветно движење со главата во моментот кога фудбалерот ќе го изведе корнерот. Моментот е постигнување гол.

Банерот е изработен со помош на компаниите Zugara, BBDO и Zoic Studios.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Дракула
Дракула
11 years ago

Само шо место ОЛЕЕЕЕ-ОЛЕАЛЕАЛЕА треба да викат БЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗБЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗБЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ :D