Аpple тестира веб верзија на своите мапи со Find My Phone

Avatar img-thumbnail img-circle

во Општо

Apple искрено се надева дека во иднина ќе може да им конкурира на Google Maps. Засега, Аpple прави само тестови на веб верзија на Apple Maps за апликацијата Find my iPhone, која е една од последните Apple производи кој сè уште ги користи Google Maps.

Apple Maps сега се далеку подобри отколку што беа на денот на излегувањето кога беа вистинско промашување. Сепак се чини дека сè уште Apple е далеку од квалитетот на Google и Nokia мапите. Дел од корисниците се незадоволни од промената пред се жалејќи се на квалитетот на Apple Maps надвор од САД. 9to5mac предвидува дека следни на листата би можеле да бидат Applе Retail – услуга за пронаоѓање на Apple продавниците коja сè уште ги користи Google Maps.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk