Apple ќе понуди претплата во пакет

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Apple најавува дека наскоро ќе понуди претплата во пакет. Компанијата ќе креира пакети во кои ќе спојува претплати за повеќе од сервисите кои ги нуди. Првите вака спакувани понуди од Apple би можеле да ги видиме веќе во октомври, пишува Bloomberg.

Претплата во пакет ќе има неколку нивоа со различни услуги на Apple. Еден пакет ќе доаѓа со Apple TV+ и Apple Music. Следното ниво на претплата на овие сервиси ќе им додаде и Apple Games. По ова во различни нивоа на претплата ќе доаѓаат Apple News и претплата со која доаѓа повеќе простор на iCloud.

Секако целата на овие понуди е да ја зголеми претплатата, а со тоа и заработката на Apple. Овие редовни приходи секако ќе ја зголемат и популарноста на инвеститорите за Apple кои и онака е супер популарен.

Интересно, Apple нема намера во овие пакети да додаде потенцијално најинтересната претплата која ја нуди, Apple Care.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] недела Apple најави пакет на претплата за најголем дел од сервисите кои ги нуди компанијата. […]