Apple е во преговори со Мартин Скорсезе

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

По се изгледа режисерот Мартин Скорсезе навистина ужива во работата на платформите како Netflix. Повеќе медиуми со добри врски во Холивуд јавуваат дека г. Скосезе е во преговори со Apple за својот нов филм.

Killers of the Flower Moon ќе „тежи“ над 180 милиони долари и веќе се зборува дека во филмот ќе се појават Роберт Де Ниро и Леонардо ди Каприо.

Филмот е базиран на истоимената книга од Девид Гран. Книгата раскажува за истрагата и убиствата на Осаж Индијанците во 1920 во Оклахома со кои започна и формирањeто на Федералното истражно биро.

Мислиме дека е вестерн, вели г. Скорсезе. Филмот е за Осаж, индиско племе на кое му беше дадена ужасна територија, која ја сакаа затоа што сметаа дека белците никогаш нема да бидат заинтересирани за оваа земја. Потоа откривме нафта и околу десет години Осаж беше најбогатиот народ во светот по глава на жител. Потоа, како и со рударските региони Јукон и Колорадо, доаѓаат мршојадите, пристигнуваат белците и Европјаните, и сè е изгубено. Таму, подземјето имаше таква контрола над сè, што поверојатно е дека ќе ве осудат за убиство на куче отколку за убиство на Индиец, додава г. Скорсезе за Vanity Fair.

Ова е најголемиот и најскап филмски проект на Apple кој оваа година ја објави соработката со Том Хенкс на филмот Grayhound.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support Specialist

види ги сите огласи на kariera.it.mk