Amazon Video наскоро достапна глобално, дали и Македонија ќе биде еден од пазарите?

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Вести

Сериите и филмовите на Amazon Video наскоро ќе бидат достапни насекаде. Телевизијата долго време служи како дополнителна мотивација за купувачите да се преплатат на Prime, но промените можеби значат нов бизнис модел.

Засега нема најава за листата на држави во која ќе биде достапна телевизијата. Станува збор за листа од 200 држави, нема причина да не веруваме дека Македонија нема да биде дел од нив. Веста ја најавиja The Grand Tour чии епизоди од декември ќе бидат достапни насекаде.

Проширувањето на Amazon Video доаѓа една година откако истото го направи Netflix. Двете компании креираат сопствена содржина, па ќе биде интересно кои од оригиналните серии ќе бидат побарани глобално. За разлика од Netflix, Amazon Video, ќе доаѓа за 15 долари годишно колку што е и претплатата на Amazon Prime.

Повеќе детали за цената и достапноста, кога Amazon и официјално ќе ги прeтстави пазарите.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk