Ако користите IE6 нема да може да користите Facebook чет

„Откако ги разгледавме алтернативите, одлучивме да направиме нагли подобрувања и да понудиме најдобро можно искуство со четот, што значи дека веќе нема да го поддржуваме Internet Explorer 6 прелистувачот.“ пишува на официјалниот блог.

Промените на четот ќе се случат на 15 септември, што значи дека сите вие кои го користите IE 6 прелистувач за разговарање со вашите Facebook пријатели ќе треба да го надградите истиот.

Поновиот Internet Explorer 8 можете да го симнете од официјалниот сајт. Од левата страна имате опција да го изберете македонскиот или албанскиот јазик за прелистувачот, а од десна страна има опција да го изберете вашиот Windows оперативен систем.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
BMan
BMan
11 years ago

Во Македонија 2% го користат IE 6, a додека од тие 100% немаат ни чуено за IT.com.mk

@ViktrArs
11 years ago
Reply to  BMan

Тоа е статистика од? Мислам на IE статистиката… покрај тоа 100% што читаат It.com.mk верувам дека користат потазе прелистувач бидејќи се ИТ про мастерс! кои им помагаат на тие што помалку знаат… :D

@webomania
11 years ago
Reply to  BMan

и 100% од нив користат фејсбук :) Така да и тие 2% ќе ги снема.

@webomania
11 years ago

Се надевам дека ова ќе симне некој процент на искористеност од Интернет Експлорер.

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Frontend Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Implementation Team Lead

види ги сите огласи на kariera.it.mk