7 најочекувани игри за месец мај

Во поглед на гејмерски остварувања, месецот мај се чини исклучително сиромашен, со сценското светло првенствено насочено кон чедото на Bethesda. Rage 2 ветува солиден продолжеток на сосема просечната постапокалиптична игра од 2010 година. Пред тоа, ја добивате екслузивната можност да навлезете во акционата и крајно брутална авантура Yakuza Kiwami 2. Двојката ветува исклучително комплексна приказна и напредни механики кои природно се надоврзуваат на оригиналот. Крајот на месецот мај се чини резервиран и за љубителите на стратегиите (Total War: THREE KINGDOMS) и за љубителите на хоророт (Layers of Fear 2). Од сево ова, ние некако највеќе сме возбудени за A Plague Tale: Innocence. Играта нѝ се чини како феноменално гејмерско остварување, специјално кроено за возрасната публика и љубителите на загатки и трогателна приказна.

Најочекувани игри за месец мај:

Yakuza Kiwami 2 – 9.мај

Life is Strange 2: Episode 3 – 9.мај

A Plague Tale: Innocence – 14.мај

Rage 2 – 14.мај

Total War: Three Kingdoms – 23.мај

Pathologic 2 – 23.мај

Layers of Fear 2 – 28.мај

Сите игри кои ќе излезат во месец мај:

Table Top Racing: World Tour – Nitro Edition [Switch] – 1.мај
Close to the Sun [PC] – 2.мај

Pandemic Express [PC] – 2.мај
The Swords of Ditto: Mormo’s Curse [Switch] – 2.мај
For The King [PS4] – 7.мај
Puyo Puyo Champions [PC, PS4, XBO, Switch] – 7.мај
For The King [Switch] – 9.мај
Life Is Strange 2 – Episode 3: “Wastelands” [PC, PS4, XBO] – 9.мај
Yakuza Kiwami 2 [PC] – 9.мај
For The King [XBO] – 10.мај
Mortal Kombat 11 [Switch] – 10.мај
A Plague Tale: Innocence [PC, PS4, XBO] – 14.мај
Rage 2 [PC, PS4, XBO] – 14.мај
Technosphere Reload [PC] – 15.мај
Castlevania Anniversary Collection [PC, PS4, XBO, Switch] – 16.мај

Dark Future: Blood Red States [PC] – 16.мај
Project Nimbus: Complete Edition [Switch] – 16.мај
Guilty Gear [PS4, Switch] – 17.мај
Guilty Gear 20th Anniversary Edition [Switch] – 17.мај
Guilty Gear XX Accent Core Plus R [Switch] – 17.мај
American Fugitive [PC, PS4] – 21.мај
Assassin’s Creed 3 Remastered [Switch] – 21.мај
Assassin’s Creed Liberation Remastered [Switch] – 21.мај
Everybody’s Golf VR [PSVR] – 21.мај
Observation [PC, PS4] – 21.мај
Resident Evil remake [Switch] – 21.мај
Resident Evil Zero [Switch] – 21.мај
Resident Evil 4 [Switch] – 21.мај
Team Sonic Racing [PC, PS4, XBO, Switch] – 21.мај

Ace Combat 7: Skies Unknown: ADF-11F Raven DLC – 22.мај
American Fugitive [Switch] – 23.мај
Pathologic 2 [PC] – 23.мај
Total War: Three Kingdoms [PC] – 23.мај
TT Isle of Man [Switch] – 23.мај
American Fugitive [XBO] – 24.мај
Sword Art Online: Hollow Realization Deluxe Edition [Switch] – 24.мај
Cricket 19 – The Official Game of the Ashes [PS4, XBO, Switch] – 28.мај
Layers of Fear 2 [PC, PS4, XBO] – 28.мај
Little Friends: Dogs & Cats [Switch] – 28.мај
Oxygen Not Included [PC] – 28.мај

Blood & Truth [PSVR] – 29.мај
Conan Unconquered [PC] – 30.мај
Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa (EU) [PC, PS4, Switch] – 31.мај
Trover Saves The Universe [PS4, PSVR] – 31.мај
Warhammer: Chaosbane: Magnus Edition [PC, PS4, XBO] – 31.мај

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] една од нашите најочекувани игри за месец мај, Rage 2 излезе и, доколку може да им се верува на […]

trackback

[…] Прочитај повеќе тука…IT.mk […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk