212 пријавени апликации на Vip Android предизвикот

во ИТ.МК, Мобилни

„Оваа бројка ги надмина нашите очекувања, а тоа е уште една потврда дека во Македонија постојат многу млади ентузијасти кои што се подготвени да придонесат со својата иновативност во обезбедување на повеќе вредност за сите македонски граѓани при користењето на ваков вид на паметни телефони.“ вели Никола Љушев извршниот директор на Vip.

Сега следува втората фаза. Програмерите имаат до 1 август да ги изработат апликациите, односно истите да функционираат и да се пријават на Android пазарот и кај Vip. А потоа од 01.08 до 20.09 ќе се избираат најдобрите, најкреативните и иновативни апликации и ќе се прогласи победникот.

Повеќе за натпреварот можете да најдете на форумот на IT.com.mk или на android.vip.mk.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
7 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Влатко
Влатко
11 years ago

Имам VIP андроид ZTE racer и секогаш кога сум на на WIFI и кога ке се исклучи WIFI (случајно) автоматски ми се уклучува интернетот, па прашувам како да ја деактивирам функцијата за автоматско вклучување на интернетот.

Viktr Ars
11 years ago
Reply to  Влатко

прашај на форум сигурно ќе најдеш решение на проблем

Игор
Игор
11 years ago

Одлично 2 од тие 212 се мои… :-)

Ванчо Орданоски

Па ние сме биле програмерска велесила за Android!!!
Како беше она: „Народ што има ваква младина, не треба да се грижи за својата иднина“ (се разбира, ако младината не емигрира :) )

Stole Peshov
11 years ago

oooo браво

Jovan_CofD
11 years ago

Браво!

mitko
mitko
11 years ago

Секоја чест ! Не очекував толку многу