Заматете ги позадините во сликите со Phocus

Phocus е Android и iOS апликација која ви помага да ги заматите позадините во сликите, со што го истакнувате сликаното лице на визуелно пријатен начин. Се работи за функција која е пропратна со поновите камери, но во случај да вие ја немате оваа функција, Phocus е повеќе од достојно решение.

За да го детектира сликаното лице и да ја провлече матни ефекти на сè освен на лицето, Phocus користи вештачка интелигенција. Ваквото нешто нема да ве чини пари, но доколку сакате понапредни услуги потребна е месечна претплата од 200 денари. Со оваа претплата ќе можете целосно да ги заменувате позадините и сликаните лица да ги ставата во најразлични ситуации, како и да наметнувате најразлични ефекти за осветлување.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments