Закажан Google I/О, почнува на 8 мај

во Вести, Свет

Image courtesy of Google

Еден од најважните настани во техниката, Google I/O  2018 оваа година ќе се одржи од 8 до 10 мај. Настанот е од исклучително значење за насоките во кои ќе се движи Android екосистемот.

Настанот оваа година доаѓа 10 дена порано во однос на 2017 година. Секако ќе биде интересно да се види што компанијата има да прикаже оваа година.

Она што најверојатно ќе може да го видиме ќе бидат следни генерации на: Google Home,проширена реалност, надградба на оперативниот систем, можеби нови Android Wear уреди и слично. Секако не е иклучено дека на настанот можеби Waymo официјално ќе претстави некој од своите сервиси за превоз. Конечно Google имаше можност два пати да го тестира Project Loom во Перу и Порторико, па можеби ќе добиеме некој податок повеќе и за оваа технолгија.

За среќа, до настанот има едвај нешто повеќе од три месеци, па нема да мора долого да шпекулираме.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments