Апликација на денот: Тастатурата Word Flow е достапна за iOS

Image courtesy of Windows Central

Tастатурата на Microsoft која досега беше достапна единствено на Windows Phone, сега е достапна и за iPhone. Word Flow најверојатно е најдобрата тастатура која овозможува пишување со една рака, и е навистина корисна за корисниците кои сакаат телефони со поголем екран. Буквите се распределени полукружно, па секојпат се на дофат на палецот што го олеснува користењето. Слично како и останатите тастатури, и Word Flow доаѓа со предвидување на зборови, дел од нив доаѓаат од речник, а имињата на пријателите од именикот на телефонот.

Засега тастатурата е достапна на App Store во САД, но наскоро се очекува да биде достапна глобално, а најавена е и верзија за Android телефони. Но, доколку сакате да ја симнете веднаш, тогаш сменете ја локацијата на iTunes Store.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk