Владите не ги разбираат сајбер војните. Ни требаат хакери.

Безбедносниот експерт Родријо Бижоу во својот TED говор ги повика хакерите и активистите да помогнат во сајбер војната, бидејќи владите можат само да наштетат со строги мерки за набљудување.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments