Unreal Engine 5 има демо од 100GB

Не е никаква тајна дека се повеќе игри заземаат многу простор. Destiny 2 мораше да исфрли цели региони како би можело да се намали големината од 170GB на околу 100GB. Microsoft Flight Simulator бара 127 GB простор, а Red Dead Redemption 2 – 150GB. Но ова се цели игри со бројни мултимедијални елементи.

Кога ќе го земете ова во предвид, двојно запрепастувачки излегува дека само едно демо изработено во Unreal Engine 5 има неверојатни 100GB. Доколку појдете по овој пат, лесно би можеле да помислите дека една игра изработена во овој енџин би можела да бара од 300 до 500GB простор. Инаку, само демото е 100GB, Unreal Engine 5 бара дополнителни 10GB простор.

Да се надеваме дека до тогаш, стриминг услугите за игри, како GeForce NOW, ќе станат значително подобри и попристапни до популацијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Junior QA

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk