Tokyo Motor Show ги претстави возилата на иднината

во Свет, Хардвер

Каде ако не во Јапонија, може да очекуваме да бидат презентирани најлудите и најфутуристичките возила. Дел од возилата презентирани на Tokyo Motor Show се концепт, некои наскоро ќе се појават на патиштата, а некои концепти се сеуште неостварливи, додека пак некои се потполно луди.

Еве дел од моделите…

tokyo-auto-show-2 tokyo-auto-show-5 tokyo-auto-show-4 tokyo-auto-show-3 tokyo-auto-show-1

…повеќе модели може да видите на The Verge.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] има најдобриот начин да ги привлече посетителите на Tokyo Motor Show на својот штанд. Покрај моторите, Yamaha го донесе и Motobot, […]